Kdy a komu darovat diamantový šperk?

Šperky s diamanty jsou nádhernými nositeli emocí. Dokáží nám stále připomínat to jedinečné kouzlo okamžiku, které je často spojeno s naší významnou životní chvílí. Ale nemají v sobě jen krásu a emoční náboj. Už naše babičky dobře věděly, že takový šperk je investicí, neboť s sebou (v podobě drahokamů a diamantů) nese svou hodnotu navždy.  A věřte, že takových chvil, které si zaslouží být oslaveny něčím tak vznešeným jako je diamant, najdeme v kalendáři i na cestách životem skutečně mnoho.

 

 

Oslavy partnerství a lásky Slavnosti a ceremoniály jako svatba nebo zásnuby jsou neodmyslitelně spojeny s diamantovým prstenem. Existují však i další příležitosti, které můžeme využít a vykouzlit okamžik, který bude naprosto jedinečný. Nabízí se tzv. VÝROČÍ, které je vlastně “narozeninami” našeho vztahu a slavíme je stejně tak - každý jeden rok v pravidelný den, což doslova vybízí k tomu sestavit postupně partnerce krásný diamantový set, v němž jednotlivé diamantové šperky nesou stejné designové prvky (nebo i barevné drahokamy) a postupně tak rok od roku přidáte do šperkovnice ženy další klenot. Taková sbírka je pak velkou cenností, která se v rodinách dědí po generace, a to nejen pro svou estetickou stránku, ale je to velká emoční cennost a samozřejmě hodnota, která u diamantů stále narůstá. Pro muže jsou pak ideálním dárkem manžetové knoflíčky, diamantové pero nebo luxusní diamantové hodinky.

 

 

 

 

Narození dítěte Jeden z nejvýznamnějších okamžiků v životě ženy, muže a v neposlední řadě i samotného dítěte. Chvíle, která si žádá opravdový skvost a nejčastěji to bývá právě prsten, který je osazen velkolepým diamantem. Volba však také často padne na barevný drahokam tanzanit, který jako by byl pro tento okamžik stvořený. Tanzanit září nádhernou modrou, jenž ve špercích vytváří spolu s diamanty dokonalou podívanou, jíž málokterá žena odolá.

 

Oslavy jedinečnosti člověka Svátky a narozeniny jsou krásnou chvílí, která přímo volá po diamantu. Protože je cenová hladina diamantových šperků velmi rozsáhlá (například u nás v D.I.C. jsou k dostání od 3 150 Kč), stávají se šperky dostupné komukoli a každá taková chvíle může být zpečetěna diamantem, třeba právě i svátek.

Avšak pro ty velmi významné chvíle, jakými jsou například 18. narozeniny nebo kulatiny, existují šperky, které svou majestátností prozradí již na pohled jejich důležitost.

 

 

 

Životní milníky Ukončení studia, splnění osobního cíle, oslava pracovního úspěchu a jakýkoli okamžik “vítězství”. Chvíle, kterou pro svou mimořádnost nikdy nezapomeneme.  Je tak krásné, když se v okolí najde někdo, kdo ji s námi oslaví diamantem. Ale můžeme to být i my sami. Diamantové šperky jsou opravdu krásným dárkem, který si však můžeme nadělit i sami sobě, neboť všechna tato vítězství jsou naším úsilím, které je třeba náležitě ocenit.

Diamanty jsou zkrátka dárek, který můžete věnovat ženě, muži, ale i sami sobě. Jeho velkolepost nepotřebuje další slova a věřte, že právě tyto šperky vyzáří své poslelství hned po otevření dárkové krabičky. A to jsou chvíle, na které nikdy nezapomínáme…