Překrásné šperky známých osobností

Společenské akce doslova volají po vznešenosti diamantu a známé osobnosti jsou ukázkou toho, jak má “velká večerní” vypadat. Pro mnoho z nich se však diamantové skvosty nestaly jen příležitostí obléci si je na významnou událost, ale třpyt diamantů se stal součástí jejich image. Podívejme se po celém světě, kdo je neodmyslitelně spojen s diamanty.

Marylin Monroe "Diamanty jsou nejlepším přítelem dívky”, zpívá Marilyn Monroe ve snímku z roku 1953 - “Páni mají radši blondýnky”. Na červeném koberci se herečka blýskla překrásným diamantovým náhrdelníkem, který v roce 2018 dražila aukční síň Christie’s. Odhadovaná cena šperku byla 11,6 - 17,3 milionu korun. Zajímavostí je, že součástí tohoto náhrdelníku byl také diamant zvaný "Moon of Baroda" (Měsíc z Barody), který oblékala i Marie Terezie.

Princezna Diana Je proslulá pro svůj vytříbený cit pro módu, ale stejný vkus měla i pro výběr šperků. Každý její šperk byl dokonalý, nebála se kombinací, před kterými by jiné ženy měly respekt, ale výsledek byl vždy oku lahodící. Princezna Diana a její vkus pro módu a šperky by vydaly na samostatnou sérii knih. V oblibě měla perly, diamanty i barevné drahokamy. Princezna vybírala z rozsáhlých kolekcí diamantových souprav, jenž dostala darem, či byly zapůjčeny od královny, ale oblékala také unikátní archivní klenoty pocházející z dědictví rodiny Spencerových. Všechny její šperky, včetně jejího 12karátového safírového zásnubního prstenu, žijí dál a jsou v rukou jejích snach.

Paulina Vega, Miss Universe 2014 Kolumbijská televizní moderátorka, modelka a královna krásy, která v roce 2014 získala Titul Miss Universe. Její fotografie obletěly celý svět a jistě ji znáte s majestátní korunkou vítězky, které vévodí pět velkých topazových kamenů, 198 safírů, 311 diamantů a 33 průsvitných českých krystalů. A není tajemstvím, že právě tato korunka byla z díly D.I.C. Nebyl to jediný okamžik, kdy jste mohli nejkrásnější ženu světa vidět ve špercích D.I.C. Vítězka navštívila i naše showroomy a rozzářenou šperky z kolekcí ji zachytil nejeden fotoaparát.

Alena Šeredová Diamantové šperky jsou také často příjemnou součástí módních přehlídek a k jedné takové bezesporu patří i přehlídka Natali Ruden v roce 2015, při které modelka, herečka a 1. vicemiss České republiky roku 1998, Andrea Verešová nádherně vynesla diamantové skvosty z kolekcí D.I.C. Alena Šeredová byla také v minulosti tváří D.I.C. a stala se jednou z ikon našeho diamantového kalendáře. Krásné ženy a diamanty spolu totiž dokonale souzní.